Co to jest samochodowe ubezpieczenie NNW

Poza obowiązkową polisą OC towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają w swojej ofercie wiele innych ubezpieczeń. Jednym z nich jest NNW, którego głównym zadaniem jest ochrona kierowcy i pasażerów w razie doznania uszczerbku na zdrowiu. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Co obejmuje ubezpieczenie NNW? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czym jest samochodowe ubezpieczenie NNW?

Następstwa nieszczęśliwych wypadków, czyli w skrócie NNW, to dobrowolne ubezpieczenie obejmujące kierowcę oraz pasażerów. Z reguły jest ono przypisane do danego samochodu, dlatego odszkodowania są wypłacane, jeżeli do uszczerbku na zdrowiu doszło podczas korzystania z ubezpieczonego pojazdu.

Na wypłatę odszkodowania z tytułu NNW możesz liczyć w sytuacji nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego, w wyniku którego dochodzi do uszczerbku na zdrowiu. Wśród obrażeń najczęściej dochodzi do złamania rąk lub nóg oraz urazów głowy. Do sytuacji, w których należna jest rekompensata z tytułu NNW, zalicza się również inne uszkodzenia ciała, rozstrój zdrowia lub śmierć. O przyznaniu bądź odmowie odszkodowania decyduje analiza dokumentacji medycznej lub komisja lekarska.

Czy warto wykupić takie ubezpieczenie?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC na wypłatę odszkodowania mogą liczyć jedynie poszkodowani. Jednakże również Ty możesz zostać ranny w tym samym zdarzeniu drogowym. Polisa NNW gwarantuje Ci wypłatę należnej rekompensaty w zależności od sumy ubezpieczenia i rozległości urazu.

Nie sposób przewidzieć sytuacji, w których będziesz uczestnikiem zdarzenia drogowego, kolizji lub nieszczęśliwego wypadku. W żadnej z nich nie masz pewności, czy nie będziesz ranny Ty lub którykolwiek z pasażerów Twojego pojazdu.

Zakupione ubezpieczenie NNW jest wyrazem troski o zdrowie własne oraz bliskich. Często koszty rehabilitacji np. po złamaniu nogi, mogą być dużym obciążeniem finansowym. Środki wypłacone z tytułu NNW mogą więc przysłużyć się procesowi rekonwalescencji i tym samym szybkiemu powrotowi do zdrowia.

NNW w LINK4 – zadbaj o swoje zdrowie!

Ogromną zaletą oferty LINK4 w zakresie ubezpieczenie NNW jest możliwość dostosowania sumy ubezpieczenia do własnych preferencji. Dzięki temu każda z osób podróżujących Twoim samochodem zostanie objęta ochroną do wysokości wybranej przez Ciebie sumy. Samo odszkodowanie jest wypłacane bardzo szybko. Wpływ na to mają względy zdrowotne osoby poszkodowanej.

Ochrona, którą daje ubezpieczenie NNW, nie dotyczy jedynie samej jazdy, czyli poruszania się samochodem po drodze. Pod uwagę brane są także m.in. zdarzenia, do których dochodzi podczas tankowania, załadunku lub rozładunku  auta, w trakcie postoju lub naprawy auta na poboczu. Wszystkie te zdarzenia, w których Ty lub pasażer możecie ponieść szkodę, są objęte polisą przez ubezpieczyciela.

Nie musisz też martwić się o zdrowie i bezpieczeństwo podczas podróży poza granicę Polski. NNW gwarantuje ochronę podczas zdarzeń drogowych na całym świecie. Ubezpieczenie możesz dokupić jako samodzielny produkt do Twojego OC lub wybrać dogodny pakiet wraz z obowiązkową polisą. W przypadku drugiego rozwiązania koszt samego ubezpieczenia może być niższy.

Polisa NNW. Kilka słów na koniec

Zatroszcz się o zdrowie i życie swoje oraz podróżujących z Tobą pasażerów. Dzięki ubezpieczeniu NNW jest to bardzo proste. Wejdź na stronę www.link4.pl i skonfiguruj pakiet z tą polisą. Gwarancją bezpieczeństwa może być bowiem posiadanie tego rodzaju ubezpieczenia dla Ciebie i bliskich.

          

Ubezpieczenie NNW w LINK4 dostępne w pakiecie z OC lub OC/AC. Szczegółowe informacje sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl 

 

Materiał powstał we współpracy z LINK4.

Oceń ten post post

Zobacz także