Akumulatory Centra

Dobry akumulator ocenia się według stopnia niezawodności. Najlepszy jest ten, o którym nie musimy pamiętać ani razu – od kupna do sprzedaży samochodu. Akumulatory Centra to znakomity wybór, a wśród nich bezapelacyjnie pierwsze miejsce zajmuje linia Futura. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom potrafi podołać kryteriom, jakie muszą spełnić produkty na tzw. pierwsze wyposażenie (OE). Rzut oka na porównywarki cen i prowadzone przez nie rankingi także nie pozostawia wątpliwości. Akumulatory Centra Futura to najczęściej wybierane przez użytkowników modele w tym sektorze. Na przykład w rankingu portalu skąpiec.pl króluje Centra Futura 72Ah/720 CA722P+, i to nie tylko ze względu na wyjątkowo korzystną cenę.

Akumulatory Centra Futura = Lepsze osiągi

Jak często podkreślają eksperci, Centra Futura nadaje się znakomicie do aut pracujących w trudnych warunkach rozruchowych. Znakomite osiągi zawdzięcza innowacyjnej technologii Carbon Boost, opartej na komponentach z dodatkiem węgla. Jej użycie gwarantuje bicie rekordów, jeśli chodzi o czas ładowania. Akumulatory Centra Futura potrafią to robić nawet półtora raza szybciej od urządzeń, które uchodzą za flagowe produkty najbardziej uznanych firm w branży. Dlatego chętnie i często są montowane w układach z ponadprzeciętną zawartością elektroniki, przy którym niezawodny akumulator, taki jak Centra Futura, staje się warunkiem priorytetowym.

Innowacyjne użycie węgla wewnątrz akumulatora

Na czym polega technologia Carbon Boost? W cyklu rozładowywania akumulatora cząsteczki siarczanów, które stanowią nieprzewodzący składnik elektrolitu, potrafią odkładać się na płytach ujemnych i tworzą w ten sposób warstwę osłabiającą przewodnictwo. Podczas ładowania z kolei duża ilość energii wykorzystywana jest przez urządzenie do rozpuszczenia blokady siarczanów. Zmniejsza to znacznie wydajność ładowania i obniża poziom niezawodności baterii samochodowej. Akumulatory Centra Futura zostały wyposażone w wysoko powierzchniowy węgiel, który przejmuje efektywność ładowania, pozwalając jednocześnie na skuteczne rozpuszczanie siarczanów.

Czy Carbon Boost może aż tak poprawić niezawodność rozruchu? Oczywiście!

Tak wygląda opis procesów zachodzących wewnątrz Centra Futura, a jakie konkretnie przynosi to korzyści kierowcom? Carbon Boost oznacza ponadprzeciętną zdolność przyjmowania ładunku, przez co ładowanie odbywa się dużo krócej niż przeciętnie, a w odniesieniu do czasu potrzebnego do napełnienia akumulatora energią można powiedzieć nawet, że dzieje się to błyskawicznie. Jeśli trwa to krócej, wielokrotnie zwiększa to żywotność baterii, nie wspominając o wydajności. To dlatego akumulatory Centra Futura sprawdzają się w warunkach wymagających sprawniejszego ładowania. Znakomicie obsłużą auta ze skomplikowanymi rozwiązaniami elektronicznymi. Przetrwają warunki jazdy w aglomeracjach, z częstym staniem w korkach i koniecznością wielokrotnego rozruchu. Niestraszna będzie im też mroźna zima, której można przeciwstawić zawsze naładowany i gotowy do odpalenia akumulator z Carbon Boost.

Statystyki nie kłamią – kilka liczb na koniec

Intensywnie użytkowany samochód zachowa swoją niezawodność dzięki nowoczesnej technologii, jaką wykorzystują akumulatory Centra Futura. Nie zaszkodzi mu częste uruchamianie silnika, wysokie i niskie temperatury – to prawdziwy synonim źródła zasilania, które nigdy nie zaskoczy kierowcy, chyba że pozytywnie. O 30 procent więcej mocy rozruchowej niż w standardzie to wskaźnik, który właśnie czyni różnicę. O 50 procent szybsze ładowanie i bezobsługowy korpus z podwójnym wieczkiem i systemem labiryntowym, który zapobiega wyciekom, uzupełniają charakterystykę Centra Futura. Jeśli dodamy do tego przedłużoną żywotność, którą eksperci obliczają na 10 tys. rozruchów więcej. Dzięki kolejnej technologii Ca/Ca można go odstawić na półkę w garażu bez obaw, że w okresie kilkunastu miesięcy utraci swoje dotychczasowe właściwości. To prawdziwy tygrys wśród akumulatorów – dzięki niemu po przekręceniu zapłonu zawsze będziesz słyszeć zdrowy ryk silnika.

3,4/5 - (81 votes)

Zobacz także