MINI Lifestyle

Gdy za oknem pojawiają się najbardziej intensywne odcienie zieleni, rozwijającej się bujnie po ciepłym, wiosennym deszczu, uwielbiamy wdychać świeże powietrze, przepełnione zapachem roślinności. Relaks na świeżym powietrzu to podstawa wiosennego wypoczynku. Bez względu na to, czy wybierzesz własny ogród, park, czy las zadbaj o organizację czasu najmłodszych oraz wyposażenie ich w atrakcyjne, wysokiej jakości akcesoria, wspomagające dobra zabawę, dłużej niż przez kilka minut. 

Jak zająć dziecko podczas wiosennej wycieczki?

Gry i zabawy na świeżym powietrzu są najlepszym sposobem na zapewnienie najmłodszym solidnej porcji ruchu oraz motywacji do wykonywania zadań. W terenie leśnym doskonale sprawdzają się gry, wymyślone na potrzeby znalezienia jakiegoś punktu na mapie, ukrytego wcześniej „skarbu” lub konkursy na znalezienie drogi do konkretnego celu.

Podczas wycieczek z dziećmi można korzystać z gotowych rozwiązań, lecz ciekawszym sposobem jest wykazanie się kreatywnością. wymyślenie gier i zabaw na świeżym powietrzu znakomicie angażuje dorosłych w misję wspólnego odkrywania świata oraz poznawania okolicy. Pamiętaj, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, wszelkie gry terenowe najlepiej przeprowadzać w parach. 

Najlepsze gry i zabawy dla dzieci podczas wycieczki do parku

W zależności od wieku dziecka zabawa w parku będzie się różnić. Najmłodsi wybiorą plac zabaw z piaskownicą, w której spędzą długie godziny na tworzeniu piaskowych arcydzieł. Starsze dzieci chętnie skorzystają z siłowni na świeżym powietrzu oraz skate parku.

Absorbujące najmłodszych odkrywców przyrody są gry, polegające na poszukiwaniu roślin lub gatunków zwierząt. Można przyznawać dzieciom punkty za wytropienie motyli, wiewiórek lub jeży. Kto znajdzie więcej pierwiosnków, wygrywa słodką nagrodę. Nieodłącznym towarzyszem dzieci na spacerach są pchacze oraz ciągnięte zabawki na kółkach.

Chodzenie z takim towarzyszem jest atrakcyjne samo w sobie. Świetnie sprawdzają się samochody dla dzieci, w których najmłodsi przemierzają najbliższa okolicę. Koordynacja ruchu, konieczność zwrócenia uwagi na otaczającą rzeczywistość oraz nauka prowadzenia małego pojazdu są nie tylko frajdą i wspaniałą zabawą dla małych kierowców, lecz doskonałym sposobem na kształtowanie pozytywnych nawyków za kierownicą. Małe autko, napędzane elektrycznie jest bezpieczne i rozwijające wiele umiejętności. 

W zieleni i zapachach wiosny

Gdy przyroda budzi się z zimowego snu, a dni stają się ciepłe, słoneczne i długie, każdy z nas ma ochotę obcować z przyrodą. Warto wykorzystać czas wolny na wspólną z dzieckiem zabawę w ogrodzie, w parku lub w lesie. Zdrowie i niebywała radość, a następnie satysfakcja z kontaktu z naturą pozwala doskonale zrelaksować się i odpocząć od szarej codzienności. Pokaż dziecku zabawę w klasy, poskaczcie razem przez skakankę.

Niech pobawi się z rodzeństwem w berka lub w chowanego. Gry strategiczne zależą już jedynie od Twojej wyobraźni. Wykorzystaj dostępna infrastrukturę i pozwól dzieciom wykazać się pomysłowością. Często wystarczy piłka, aby najmłodsi wymyślili doskonałą zabawę, która rozwinie umiejętności współistnienia w grupie.

Wybieraj wysokiej jakości, atestowane zabawki i artykuły, które niezbędne są wiosną na podwórzu. Staraj się sprawiać dzieciom radość, ale myśl też o sobie. Wspólna zabawa może być doskonałą okazją do chwil, które będziecie wspominali przez wiele lat. Pozwólcie sobie na wspólną radość i zachwyt przyrodą, korzystajcie z jej uroków, nie zapominając o ekologii i właściwym zachowaniu na łonie natury. 

5/5 - (4 votes)

Zobacz także