Kierowca taksówki Glob-Trans Taxi Mielec

Usługi taksówkarskie od dawna goszczą na świecie. Słowo “taxi” zostało zapożyczone od nazwiska włoskiego kuriera pocztowego Franz’a von Taxis’a, który założył pierwszy system pocztowy w Europie. Dostał rozkaz od cesarza Maksymiliana, aby zająć się rozwożeniem listów pomiędzy posiadłościami króla w dzisiejszej Austrii i Belgii. W niedalekiej przyszłości powstał międzynarodowy system pocztowy, który stał się bardzo popularny.

Usługi taksówkarskie

Obecnie chyba nikt z nas nie wyobraża sobie miast bez poruszających się po ulicach taksówek. Wiele firm taksówkarskich przygotowuje specjalne programy lojalnościowe, które zachęcają klientów do korzystania z ich usług. Na przykład Taxi w Mielcu Glob-Trans oferuje kartę stałego klienta, która uprawnia do skorzystania z 8 kursu na terenie miasta – za darmo. Tego typu firmy oferują również dodatkowe usługi takie jak holowanie, realizacja drobnych zakupów, czy dostarczanie przesyłek. Z tego względu możemy powiedzieć, że są to firmy wielozadaniowe, które nie służą wyłącznie do transportu osób.

Komfortowy przejazd taksówką

Dzisiejsze taksówki możemy znaleźć w każdym mieście i chętnie korzystamy z ich usług. Nie zapominajmy również o tym, że od kilku lat wyrasta konkurencja dla taksówek w postaci aplikacji mobilnych, takich jak Uber czy Bolt. W dużych miastach taksówki są jak znalazł, aby przedostać się z jednego krańca na drugi. Oprócz tego bardzo często są wygodne, można skorzystać z nich o każdej porze, no i oczywiście dojechać tanio do celu podróży.

Ile kosztuje przejazd taksówką?

Dziewczyna, szukająca informacji na temat firmy taksówkarskiej Glob-Trans Taxi Mielec

Opłaty dotyczące usług są ustalane głównie na podstawie uchwał podjętych przez samorządy, które mogą narzucić ceny urzędowe, to prawo wynika z Ustawy o Transporcie Drogowym. Dodajmy jeszcze, że samorząd może ustalić tylko tak zwane maksymalne ceny urzędowe, a co za tym idzie taksówkarze mogą proponować niższe ceny, aby mieć większe możliwości konkurencji między sobą.

Dodatkowo ceny za przejazd taksówką wyznaczane są za:

  • wynajęcie taksówki,
  • strefę pierwszą, obejmującą poruszanie się w mieście w dni powszednie w godzinach od 6:00,
  • strefę drugą, czyli o przejazd po mieście w dni powszednie między godzinami 22:00, a 6:00, strefa obejmuje również niedziele i święta,
  • strefę trzecią – przejazd poza miastem w dni powszednie w godzinach między 6:00, a 22:00,
  • strefę czwartą, czyli przejazd odbywający się poza miastem w dni powszednie w godzinach między 22:00, a 6:00, Taryfa dotyczy niedziel i świąt,
  • godzinę postoju.

Firmy taksówkarskie pobierają opłaty również za inne udzielane przez siebie usługi, takie jak przykładowo zrobienie zakupów, czy dowóz paliwa.

Fałszywe firmy taksówkarskie

Klienci, którzy mają zamiar skorzystać z taksówki powinni zorientować się czy wsiadają do taksówki, czy do samochodu, który nie należy do żadnej firmy taksówkarskiej. Podkreślamy, że ceny, które ustalają oszuści są znacznie wyższe od tych proponowanych przez profesjonalne firmy taksówkarskie! Jeżeli chcemy dojechać bezpiecznie i tanio do wybranego celu, powinniśmy zamówić taksówkę, dzwoniąc pod numer wybranej przez nas firmy. Skoro nie mamy wyjścia i musimy zamówić taksówkę na postoju to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych rzeczy takich jak

  • napis Taxi,
  • numer boczny,
  • cennik na szybie.

Taksówkarz musi mieć ze sobą identyfikator ze swoim imieniem i nazwiskiem.

5/5 - (5 votes)

Zobacz także