Wyposażenie warsztatu samochodowego

Dzisiejsze wyposażenie warsztatu samochodowego wygląda zgoła inaczej, aniżeli to, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu. Znacznie częściej do czynienia mamy chociażby z profesjonalnym oprogramowaniem, które  wykorzystywane jest już nie tylko w dużych i renomowanych warsztatach, ale równie chętnie kupowane jest przez firmy o znacznie mniejszym potencjale, a często nawet przez prywatnych pasjonatów motoryzacji.

Dzisiejsze wyposażenie warsztatu samochodowego wygląda zgoła inaczej, aniżeli to, z którym mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu. Znacznie częściej do czynienia mamy chociażby z profesjonalnym oprogramowaniem, które wykorzystywane jest już nie tylko w dużych i renomowanych warsztatach, ale równie chętnie kupowane jest przez firmy o znacznie mniejszym potencjale, a często nawet przez prywatnych pasjonatów motoryzacji.

Nowoczesny warsztat – nowoczesne metody diagnostyczne

W nowoczesnym warsztacie nie ma miejsca na minione już metody diagnostyczne. Często są one jedynie uzupełnieniem solidnego oprogramowania, które wspomaga na każdym kroku mechanika, pozwalając mu jeszcze szybciej dotrzeć do źródła problemu w samochodzie, nazwać je i jak najszybciej wyeliminować. Oprogramowanie diagnostyczne do samochodów posiadających interfejs OBDII jest rozwiązaniem niezwykle prostym w użyciu, pozwalającym na ekspresowe zdiagnozowanie problemów, które występują w danym pojeździe. Często również od razu uzyskujemy wszelakie instrukcje naprawy, które przygotował dla nas na taki wypadek producent samochodu.

Oprogramowanie diagnostyczne – nie tylko dla warsztatów

Również osoby nie posiadające warsztatu samochodowego często sięgają po takie właśnie oprogramowanie. Pozwala im ono na samodzielne usuwanie usterek i szybszą naprawę swojego samochodu. Przy odrobinie umiejętności technicznych i wiedzy z zakresu mechaniki pojazdowej takie oprogramowanie pozwoli na pełniejsze wykorzystanie swoich umiejętności i przede wszystkim sporą oszczędność finansową, jeżeli decydujemy się samodzielnie naprawiać swój samochód.

Mierniki grubości lakieru – trzymaj rękę na pulsie

W przypadku posiadania miernika grubości lakieru będziemy w stanie dowiedzieć się co do mikrometra jak gruba jest powłoka lakiernicza w danym miejscu. Porównując te dane z informacjami od producenta będziemy mogli wskazać miejsca, które były już naprawiane lakierniczo. To również urządzenie, które przyda się nam w domowym użytku w sytuacji, gdy kupujemy używany pojazd.

5/5 - (1 vote)

Zobacz także