Akcesoria od Victron Energy.

Victron Energy to holenderska firma specjalizująca się w produkcji oraz sprzedaży kompletnej gamy produktów fotowoltaicznych do zastosowań wyspowych. Victron jest liderem w swojej branży i jako jedyna firma na świecie oferujemy rozwiązania kompletne w dziedzinie fotowoltaiki. Zaczynając od paneli słonecznych, akumulatorów, aż po regulatory i przetwornice, Victron Energy oferuje rozwiązania kompleksowe, a co ważne, na wiele produktów holenderski producent udziela, aż 5-letniej gwarancji. Systemy fotowoltaiczne mogą być małe, np.: do ładowania akumulatora, lub znacznie większe (nawet do zasilania 400 V), w ofercie firmy Victron Energy, znajdziemy wszystko, co potrzebujemy do instalacji takiego systemu. Każdy dostarczony produkt posiada schemat montażowy oraz wyczerpującą instrukcję, dzięki czemu montaż produktów od Victron jest łatwy, a wszelka dokumentacja zawsze kompletna.

Akcesoria od Victron Energy.

Akcesoria od Victron Energy.

 

Oprócz akumulatorów, paneli słonecznych Holendrzy w swojej ofercie posiadają całą gamę akcesoriów do systemów fotowoltaicznych. Moduły bluetooth, wyświetlacze LCD, urządzenia sterujące, a nawet okablowanie, to wszystko i wiele więcej można zleźć w ofercie Victron Energy. Oprócz tego VE oferuje urządzenia do monitorowania całych systemów oraz takie, które usprawnią ich pracę.

Victron Energy i ich przetwornice oraz przetwornice DC-DC.

Ładowarka DC-DC jest przeznaczona do zmiany napięcia prądy stałego, z 24 V na 12 V i odwrotnie. Przetwornica będzie niezbędnym zakupem, jeśli dysponujemy układem zasilania 12 V, ale urządzenie potrzebuje zasilanie 24 V. Przebudowa całego systemu oznacza, duże koszty, ale dzięki zakupowi przetwornicy DC-DC, problem znika.

Oprócz DC-DC, Victron w swojej ofercie posiada przetwornice napięcia, które są urządzeniami sinusoidalnymi. Holenderski producent posiada przetwornice od mocy 200W do 4000W. Każda z nich ma możliwość połączenia równoległego w celu zwiększenia mocy.

Akumulatory od Victron Energy.

Akumulatory AGM albo tradycyjne akumulatory żelowe, a oprócz tego akumulatory litowojonowe oraz OPZs. To wszystko wraz z oprzyrządowaniem w swojej ofercie posiada Victron Energy. Oprócz tego holenderska firma posiada tzw. Peek Power Pack, są to gotowe zestawy akumulatorów, którymi można zarządzać przez aplikację w smartfonie. Wszystkie rodzaje akumulatorów oferowanych przez Victron, charakteryzują się dużą ilością cykli ładowania, a to oznacza ponadprzeciętną trwałość.

Monitorowanie baterii z Victron Energy.

BMV to seria urządzeń monitorujących akumulatory, które są flagowymi urządzeniami holenderskiego producenta. Bez względu na to, czy akumulatory są połączone równolegle, czy szeregowo BMV od Victron będzie bardzo dokładnie monitorował ich pracę. Urządzenia są wyposażone w wyświetlacz LCD i pokażą: ilość cykli akumulatora, jego czas pracy oraz poziom naładowania, a oprócz tego ponad 100 innych przydatnych informacji.

Mikroprocesorowe ładowarki do akumulatorów.

Victron Energy w swojej ofercie posiada również sprawdzone i polecane ładowarki do akumulatorów, które są wyposażone w mikroprocesor, dzięki czemu ogniwa akumulatora są ładowane szybko i zawsze do pełna, a sam proces ładowania jest pod stałą kontrolą, dzięki czemu żywotność akumulatora zdecydowanie się wydłuża. Każda z ładowarek dostępnych w ofercie holenderskiego producenta ma panel wykonany w technologii LCD lub LED.

Regulatory ładowania.

Regulatory solarny ładowania MPPT oraz PWM, każdy z nich znajdzie się w ofercie Victron Energy. Na przestrzeni lat to właśnie regulatory stały się najbardziej rozwiniętą gałęzią holenderskiej firmy. Najbardziej znanym model od Victron Energy jest regulator ładowania Blue Solar MPPT 75/15.

5/5 - (1 vote)

Zobacz także