Regulator solarny

Regulator solarny odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie popularnych systemów solarnych. Sprawdzi się praktycznie w każdej instalacji fotowoltaicznej i jest w stanie utrzymać najbardziej przydatne właściwości akumulatorów przeznaczonych do tego typu systemów. Współpracuje przede wszystkim z akumulatorami żelowymi, ale cechuje się wszechstronnością zastosowania. Regulator ładowania służy do optymalnego ładowania wspomnianych akumulatorów. Dzięki temu po drodze nie dochodzi do żadnych nieprawidłowości.

Regulator solarny – sukces na wyciągnięcie ręki

Victron MPPT 100/30 BLUETOOTH

SOLARNY REGULATOR ŁADOWANIA Victron MPPT 100/30 BLUETOOTH

Regulator solarny wykazuje się wieloma zaletami, w tym m.in. śledzeniem punktów mocy maksymalnej. W ten sposób akumulator dostarcza nawet do 30 procent więcej energii elektrycznej. Co najważniejsze urządzenie umożliwia również ładowanie akumulatorów o różnych napięciach pracy. To bardzo duże ułatwienie dla wymagających użytkowników.

Nie da się ukryć, że zainwestowanie w regulatory MPPT to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Współpraca z akumulatorem doprowadza do tego, że zainteresowani mogą osiągnąć nawet 97% sprawności baterii. Regulator ładowania MPPT ma niebagatelny wpływ na podniesienie wydajności i efektywności akumulatora, ale też na wydłużenie jego żywotności. Nic dziwnego, że obecnie cieszy się tak dużą popularnością. Dzięki temu bateria może być znacznie intensywniej eksploatowana i zabezpiecza się jej wszystkie podzespoły.

Regulator MPPT – szeroki wybór i łatwe dopasowanie

Volt Polska MPPT 20A

Regulator ładowania solarny Volt Polska MPPT 12V/24V 20A LCD Bluetooth

Regulator ładowania występuje pod kilkoma różnymi postaciami, tak aby nie było problemów z jego dopasowaniem do instalacji pracujących z niższymi lub wyższymi prądami. Klienci dysponują bardzo szerokim wyborem i zawsze mogą liczyć na wsparcie ze strony fachowców. Urządzenie pozwala udanie kontrolować pracę systemu fotowoltaicznego, a poza tym można do niego dobrać np. wyświetlacze, przystawki oraz okablowanie komunikacyjne.

Regulator solarny zyskuje uznanie głównie za sprawą swojej wydajności, uniwersalności, sprawności i bezpieczeństwa stosowania. Może pracować z bateriami o napięciu 12V, ale też z tymi, których napięcie przekracza wartość 100V. Co prawda trzeba na niego przeznaczyć kilkaset złotych, ale ta inwestycja zwróci się użytkownikom z nawiązką. Jeśli ktoś ma na celu zwiększenie efektywności wykorzystywanego systemu solarnego nie ma się nad czym zastanawiać, tylko czym prędzej inwestować we wspomniany wyżej regulator solarny. To gwarancja poprawnego i ciągłego ładowania akumulatorów, które znajdują się w instalacjach fotowoltaicznych. 

5/5 - (4 votes)

Zobacz także