Używany samochód do 10 tys. zł w lesie

Zakupowi pierwszego samochodu zawsze towarzyszy wiele emocji, obaw i wątpliwości. Czy dokonamy dobrego wyboru? Czy nie przepłacimy? Czy kupiony przez nas samochód będzie nam służyć niezawodnie? Dysponując kwotą do 10 tysięcy złotych, okazuje się że mamy całkiem duży wybór pojazdów w dobrym stanie i co ważne, oferujących przyzwoity komfort jazdy, bogate wyposażenie i wysoki poziom bezpieczeństwa. Jakie modele mogą wydawać się godne uwagi?

Volkswagen golf IV

Samochody koncernu VAG należą do jednych z najchętniej kupowanych w Polsce, a VW Golf IV jest niekwestionowanym liderem na rynku samochodów używanych. Linia nadwozia pozostaje bardzo atrakcyjna pomimo upływających lat od premiery tego samochodu. Niezawodna i bardzo solidna konstrukcja pozwala na bezpieczne użytkowanie samochodu bez obawy o koszty eksploatacji. Mocnym argumentem przemawiającym za wyborem właśnie tego samochodu jest duża dostępność części zamiennych – oryginalnych i zamienników. Pozwala to serwisować samochód stosunkowo niewielkim kosztem, utrzymując go w najlepszej sprawności. Jeśli chodzi o wybór wersji silnikowych, to oczywistym wyborem jest doładowany silnik TDI z turbosprężarką.

Fiat Grande Punto

Osobom, którym bliżej jest do włoskiej myśli technologicznej, polecić możemy sprawdzoną miejską konstrukcję samochodu, czyli Fiat Grande Punto z jego kolejnymi wersjami czyli evo i 2012. Grande Punto jest jednym z najdłużej produkowanych samochodów w gamie Fiat. W Polsce jest bardzo popularny, m.in. z powodu dużej liczby egzemplarzy w bardzo dobrym stanie, jak również możliwości wyboru pomiędzy wersją 3 lub 5- cio drzwiową. To co może przemawiać za tym wyborem to prosta i sprawdzona konstrukcja, duża ilość miejsca w kabinie, a także niezawodne silniki benzynowe wolnossące, świetnie współpracujące z instalacjami LPG, co pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszty eksploatacji samochodu.

Za co kupić pierwszy samochód?

Uzbieranie kwoty 10 tysięcy złotych przed młodego człowieka, który chce sobie kupić samochód może być nie lada wyczynem. Marzenia o własnym samochodzie można na szczęście przyspieszyć – pożyczka na raty jest odpowiedzią. Pożyczenie pieniędzy na kupno samochodu to chyba jeden z najlepszych powodów takiej decyzji. Własny samochód ułatwia bowiem zdobycie dobrze płatnej pracy, dzięki której szybciej owa pożyczka na raty zostanie spłacona, a pozostałe korzyści to możliwość samorozwoju czy realizowania swoich życiowych pasji dzięki niezależności w przemieszczaniu się.

5/5 - (1 vote)

Zobacz także