myBMW

myBMW to kompleksowe rozwiązane łączące w sobie rozmaite narzędzia wspierające osobistą mobilność klientów firmy: Coonected Drive, My Car, My Life, My Journey oraz wiele innych. System powstał jako odpowiedź na pytanie co jeszcze może dla Ciebie zrobić Twój samochód? Dowieźć Cię punktualnie do celu? Odpowiedzieć na Twoje pytania i zapewnić dobrą rozrywkę?

Cyfrowe rozwiązania BMW ConnectedDrive w inteligentny i innowacyjny sposób ułatwiają życie i sprawiają, że każda podróż staje się prawdziwym przeżyciem. Rozwiązanie to zostało pokazane na targach samochodowych IAA Cars 2019 we Frankfurcie.

Inteligentny Asystent Osobisty BMW

Od 2019 r Inteligentny Asystent Osobisty jest w modelach samochodów BMW, w których zainstalowany jest System Operacyjny BMW 7.0. Podobnie jak znany z Androida Google, którego możemy zawołać hasłem, „Hej, Google” asystent BMW reaguje na „Hej, BMW”. Asystent ten nie tylko na bieżąco stara się pomóc kierowcy, ale także obserwuje go i uczy się jego osobistych preferencji, zapamiętując ulubione ustawienia.

Jest także, a może przede wszystkim, ekspertem od wszystkiego co wiąże się z prowadzonym BMW. Dzięki zdalnym aktualizacjom oprogramowania Asystent nabywa nowe umiejętności, ulepszając i rozszerzając swoje możliwości. Celem jest dotarcie do momentu, kiedy będzie można z nim toczyć normalne rozmowy.

Alexa firmy Amazon zagląda do BMW oraz MINI

Wirtualny asystent Amazona – sztuczna inteligencja Alexa jest już teraz dostępna w wielu modelach BMW oraz MINI. Umożliwia to klientom dostęp tych funkcji Alexy, z których już wcześniej korzystali w domu lub na smartfonie. Teraz w BMW Alexa przedstawi prognozę pogody i informacje o ruchu drogowym, zaprezentuje wybór najświeższych wiadomości zgodnie z preferencjami użytkownika.

Dzięki niej kierowca może też posłuchać muzyki z Amazon Music lub audiobooków z Audible. Tak samo jak aplikacja na komórkę przypomni o terminach ważnych spotkań, pokaże listę zaplanowanych rzeczy do zrobienia czy listę zakupów. I jak domowa Alexa komunikacja odbywa się na drodze rozmowy. Dodatkowo wyświetlacz w konsoli BMW lub MINI dodatkowo udostępnia wizualną informację zwrotną dla wybranych treści.

Alexa umożliwia klientom zdalną obsługę inteligentnych urządzeń domowych takich, jak lampy, termostaty oraz automatyczne drzwi garażowe – odpowiednio nauczona wiedząc, że wracamy z drogi odpowiednio wcześniej włączy klimatyzację dostosowując jej ustawienia do pogody, zaparzy kawę i otworzy dla nas bramę i garaż.

Smartfony kluczykiem do samochodu

Dzięki inteligentnemu cyfrowemu kluczowi można pożegna się z konwencjonalnym kluczykiem czy też kartą do samochodu. Korzystając z technologii sieci bliskiego zasięgu NFC umożliwia otwieranie nowych modeli BMW serii 8 Coupe oraz wybranych innych za pomocą telefonu.

Użytkownicy posiadający smartfony mogą przyłożyć telefon w okolice klamki samochodu, a po wejściu do środka, samochód uruchomi się, gdy tylko telefon umieścimy w stacji bezprzewodowego ładowania lub uchwycie. Dzięki BMW Connected, klucz cyfrowy można być współużytkowany z pięcioma innymi osobami.

Elektrycznie i bezstresowo

Sieć ładowania nadal dopiero powstaje, jednak system myBMW stara się rozwiązać problemy dostępności stacji ładowania. Przed rozpoczęciem podróży klienci mogą sprawdzić dostępność stacji na wybranej tracie, a kiedy znajdą się w odległości 20 minut drogi od wybranej stacji ładowania, system zarezerwuje miejsce bezpośrednio z samochodu. Kierowcy samochodów hybrydowych BMW dodatkowo otrzymają punkty bonusowe iMILES za wszystkie odcinki jazdy z napędem elektrycznym zarejestrowane w obrębie stref eDrive BMW.

5/5 - (5 votes)

Zobacz także