Centra akumulatory

Centra to firma z bardzo bogatą tradycją na rynku motoryzacyjnym. W związku z tym inwestowanie w tego typu akumulatory ma bardzo duży sens. Firmę założył Andrzej Kaczmarek, odbyło się to w XX wieku, konkretniej w 1910 roku. Przedsiębiorstwo na samym początku istnienia zajmowało się produkcją różnego rodzaju baterii, jednak z czasem rozwinęło swoją działalność na dużo szerszą skalę, produkując również akumulatory. Produkty tej marki zadebiutowały na polskim rynku dopiero w 1925 roku, a więc kilkanaście lat po otwarciu firmy. Produkcja akumulatorów wystartowała pod koniec XX wieku, kiedy przedsiębiorstwo nawiązało bliższą współpracę z Fiatem. Wtedy też do obiegu zaczęły trafiać w pełni wydajne akumulatory Centra, cieszące się dużą popularnością aż po dzisiejsze czasy.

Centra akumulatory

Baterie Centra dzielą się na przeróżne modele. Przede wszystkim wyróżnia się następujące odmiany:

  • Centra Standard - przeznaczone do nieco starszych aut, które mają zaledwie podstawowe wyposażenie,
  • Centra Plus - spisują się nienagannie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nieco większa moc rozruchowa. Z racji tego warto montować je w autach ze standardowym wyposażeniem,
  • Centra Futura - idealny wybór do wszystkich samochodów z bogatym wyposażeniem, a więc do tych bardziej luksusowych,
  • Centra AGM - jeden z rodzajów typu Start-Stop. Dedykowane dla pojazdów, w których istnieje system hamowania regeneracyjnego. Najlepsza opcja dla samochodów z bardzo dużymi silnikami, wymagającymi sporej mocy rozruchowej,
  • Centra EFB - drugi z rodzajów typu Start-Stop. Przeznaczone dla aut poruszających się w ekstremalnych warunkach pogodowych, radzą sobie praktycznie ze wszystkimi napotkanymi przeszkodami.

Akumulator Centra dobiera się indywidualnie, według własnych potrzeb. Wszystko zależne jest od tego, jakie wyposażenie posiada dany samochód oraz w jakim terenie i jak często z samochodu korzysta jego właściciel. Analizując wszystkie te czynniki, zainteresowani z pewnością wybiorą optymalne Centra akumulatory dla swoich samochodów osobowych.