Jak odświeżyć wnętrze naszego samochodu?

Z pewnością nieraz zastanawialiśmy się, w jaki sposób odświeżyć nasz samochód. Z kosmetykami do karoserii czy zapachowymi płynami do szyb nie ma aż tak dużego problemu. Są dostępne wszędzie – od stacji benzynowej, przez sklepy dla zmotoryzowanych, na kosmetykach z dystrybutorów przy myjniach samoobsługowych, kończąc. Natomiast, jaki wybrać odświeżacz powietrza do samochodu, to już większy kłopot. Nie wszystko, bowiem to, co proponują producenci jest dla nas zdrowe i nie wszystko może wpływać optymalnie na nasze samopoczucie.

Zapachy samochodowe jako niezbędny gadżet dla każdego właściciela auta

Każdy, kto choć raz musiał przewieźć swojego zestresowanego zwierzaka do kliniki weterynaryjnej, wie jaki problem dla tapicerki samochodowej mogą stanowić inwazyjne zapachy. Podobne kłopoty może stwarzać nasza młodsza latorośl, która delikatnie rzecz ujmując, nie zwraca większej uwagi na to, czy napój lub przekąski wypadną z opakowania. Zdawać by się mogło, iż stosowana przez większość koncernów samochodowych tapicerka z materiałów sztucznych, nie będzie chłonąć w większym stopniu obcych zapachów. W praktyce jest jednak inaczej i wtedy z pomocną dłonią przychodzą nam zapachy samochodowe.

Mogą one przybierać różne formy, jako odświeżacz powietrza do samochodu w formie aerozolu, który w specjalnej buteleczce montujemy na obudowie wylotów powietrza z systemu wentylacyjnego auta lub jako zapachy samochodowe w formie tradycyjnych zawieszek. Przy czym słowo tradycyjny, nie oznacza tu, że producenci zaspali sprawę i nie odrobili zadania domowego. Wręcz przeciwnie! Współczesne technologie, wraz z – niemalże nieograniczoną – fantazją designerów, dają możność, by wyprodukować odświeżacz do auta w formie zawieszki zapachowej w szerokim wachlarzu kształtów, barw i zapachów.

Zawieszka zapachowa, czyli nowoczesny odświeżacz powietrza do samochodu

Perfumy naniesione na wycięty kształt zawieszki są rozpylane dłużej i wolniej, niż zapachy samochodowe perfumeryjne, które w dość dużych ilościach potrafią w formie aerozolu unosić się we wnętrzach naszych aut. Oznacza to, że jeśli zastosujemy odświeżacz do auta w formie zawieszki zapachowej, mniej substancji drażniących będziemy wdychać w trakcie przejazdu. Poza tym pamiętajmy, by wybierać zawieszki z zapachami, które – jak udowodniono – potrafią koić nerwy i uspokajać. Do takich zapachów należą: wanilia, zielona herbata, czy inne profile zapachowe na bazie naturalnych surowców. Nie są one tak drażniące, jak zapachy sztuczne, niemające odpowiednika w naturze.

Rosnąca popularność zawieszek samochodowych jest także spowodowana względną łatwością ich użycia. By umiejscowić takowy odświeżacz do auta, choćby na lusterku wewnętrznym, nie trzeba wiele zabiegów. Natomiast z płynami perfumeryjnymi może być już pewien kłopot – a to nie pasują do obudowy wylotów wentylacyjnych, a to producent samochodu kategorycznie zabrania ich użycia.

Zawieszki zapachowe jako prezent dla miłośnika samochodu!

Zapachy samochodowe w formie zawieszki ewidentnie sprawdzają się jako element kampanii marketingowych. Przekonały się o tym dziesiątki firm, które zamawiają je na stronie https://www.zawieszki-zapachowe.pl. Niemniej jednak mogą stanowić one nie tylko prezent z punktu widzenia marketingowego. Takowy odświeżacz do auta będzie także doskonałym drobnym i niezobowiązującym prezentem dla fana motoryzacji. Wybierając taką zawieszkę, pamiętajmy o tym, by zarówno kształt, jak i kolorystyka oraz ewentualne nadruki, odzwierciedlały pasje, zainteresowania (np. sportowe) oraz upodobania (kolorystyka) osoby obdarowywanej.

5/5 - (2 votes)

Zobacz także