Plac skupu samochodów

Szybki proces sprzedaży, dobre pieniądze od ręki oraz brak ryzyka – to tylko kilka zalet skupu używanych samochodów. Jeśli posiadasz starszy pojazd, którego chcesz się pozbyć, to skup aut jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jednak zanim zdecydujesz się na skorzystanie z jego usług warto, dowiedzieć się jak wygląda cały proces sprzedaży samochodu.

Jak działa skup aut?

Często od sprzedaży auta w skupie oddziela nas to, że nie wiemy, jak ona wygląda. Opierając się na powszechnych przekonaniach, nie rozważamy nawet tej opcji. W wielu przypadkach skup jest mylony z komisem, który nie kupuje od nas auta. Komis jest jedynie pośrednikiem podczas sprzedaży, od której pobiera on sporą prowizję. Skup samochodów natychmiast kupuje pojazd, dzięki czemu sprzedaż przebiega bardzo szybko.

W skupie aut gotówkę otrzymujemy od razu po podpisaniu umowy. Przykładowym miejscem jest BART –  Skup aut za gotówkę, w którym cały proces sprzedaży trwa około 30 minut. Skup używanych samochodów to bardzo nowoczesna i wygodna metoda sprzedaży, wszystkimi formalnościami zajmują się pracownicy skupu. W takim miejscu możemy liczyć na profesjonalną i rzetelną wycenę, opartą na rynkowej wartości pojazdu. Skup przygotowuje też zgodną z prawem umowę oraz zajmuje się wszystkimi formalnościami. Wszystko to załatwiane jest na jednym spotkaniu.

BART -  Skup aut za gotówkę,

Sprzedaż samochodu – krok po kroku.

Pierwszym krokiem, który musimy podjąć to kontakt ze skupem. Zazwyczaj firma skupująca działa błyskawicznie i w ciągu kilku godzin odpowiada na nasze zgłoszenie. Zobacz jak krok po kroku sprzedać pojazd w skupie:

 

  • Kontakt ze skupem – sporo firm pozwala na kontakt przez internet za pomocą specjalnego formularza. Taki wniosek można wypełnić na stronie skupu BART. Mamy też możliwość zadzwonienia do skupu i dopytania się o wszystkie szczegóły. Podczas rozmowy pracownik skupu może zapytać o markę, model oraz rocznik, więc warto przygotować te informacje przed wykonaniem telefonu.
  • Wycena naszego pojazdu – wycenę przeprowadzają eksperci na podstawie takich przesłanek jak: stan techniczny, wyposażenie, rocznik czy marka samochodu. Wycena jest przeprowadzana przez profesjonalistów, dzięki czemu jest uczciwa i dobra dla klienta.
  • Sporządzenie umowy kupna – sprzedaży – Po ustaleniu satysfakcjonującej ceny samochodu kolejnym krokiem będzie napisanie bezpiecznej i zgodnej z obowiązującym prawem umowy.
  • Wypłata pieniędzy – po podpisaniu umowy następuje wypłata pieniędzy. Skup BART oferuje 3 wygodne sposoby zapłaty: gotówką od ręki, przelewem na konto lub wpłatą do banku.
  • Przekazanie samochodu – po odebraniu gotówki, należy przekazać kluczyki i dokumenty pracownikowi skupu. Jedynym obowiązkiem klienta będzie wyrejestrowanie pojazdu w wydziale komunikacji.

W jakich sytuacjach warto skorzystać ze skupu samochodów?

 

Skup będzie idealnym rozwiązaniem kiedy nie chcemy zajmować się sprzedażą pojazdu na własną rękę. Wiele osób nie zna się na rynku samochodowym i nie wie jak wycenić auto. Skup aut Tczew (https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-tczew) zawsze proponuje profesjonalną i uczciwą wycenę. To bardzo ważne, aby wybrać firmę, która dba o swojego klienta.

Skup aut będzie też idealnym rozwiązaniem w sytuacji gdy zależy nam na szybkiej gotówce. Cały proces jest szybki i bezpieczny – całą procedurę można załatwić nawet w pół godziny!

4/5 - (4 votes)

Zobacz także