Wymiana opon na zimowe

Czas na zmianę opon z letnich na zimowe – komu zlecić to zadanie?

Opony są bardzo ważnym elementem samochodu. Ważna w tym przypadku jest nie tylko odpowiednia głębokość bieżnika, ale również typ czy rodzaj opony. Jak wiadomo, w sprzedaży dostępne są opony letnie, zimowe i całoroczne. Warto pamiętać o ich wymianie na czas.

Kiedy trzeba założyć opony zimowe?

Kiedy w powietrzu czuć już jesień, w myślach wielu kierowców pojawiają się opony zimowe, które trzeba założyć, nim na dobre się ochłodzi i spadnie śnieg. I to jest bardzo dobry na to moment, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy pogoda znacznie się pogorszy i w jak dużym stopniu. Lepiej więc zmienić opony, jak to się mówi, zawczasu, niż za późno, co mogłoby doprowadzić do poważnej kolizji. Warto więc wcześniej zaopatrzyć się w opony zimowe i nie wolno odkładać tego na ostatnią chwilę. I należy pamiętać o tym, że trudno jest wskazać konkretny czas na zmianę opon. Pogoda bywa zaskakująca i to właśnie nią trzeba się kierować.

A może lepszym wyborem będą opony całoroczne?

Jeśli kogoś zbyt mocno męczy sezonowa wymiana opon, powinien zastanowić się nad tym, aby zainwestować w opony całoroczne. Te dobrze spisują się na drodze niezależnie od pogody. Wcale nie są gorsze od opon zimowych czy letnich. Są po prostu uniwersalne. Na stronie https://noweopony.pl/opony/zimowe można znaleźć zarówno opony zimowe, jak i całoroczne. Warto więc zorientować się w szczegółach i wybrać dla siebie odpowiednie ogumienie na nadchodzący wielkimi krokami sezon.

Czy można jeździć przez cały rok na oponach zimowych?

Niektórzy kierowcy lekceważą wymianę ogumienia, a co za tym idzie, potrafią jeździć na oponach zimowych latem. To też nie jest dobre, ponieważ takie opony na suchym i równym asfalcie po prostu szybko się zużywają. W dodatku zachowują się bardzo głośno. Są przystosowane do śniegu, a nie do suchej nawierzchni i wysokiej temperatury przede wszystkim. Choć jazda na tych oponach jest akceptowalna, bo policja za to mandatu nie da, to jednak w tym przypadku opona letnia będzie lepszym rozwiązaniem. Dostosowujmy się więc do zmian, które zapewnią nam same korzyści.

Kto wymieni opony letnie na zimowe?

Nie każdy może i nie każdy też powinien zajmować się wymianą opon samodzielnie. Trzeba je wyważyć itd. Ma to wpływ na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Za pośrednictwem strony https://noweopony.pl/opony/bridgestone można wybrać odpowiednie dla swojego auta opony, a z zamiarem wymiany, najlepiej zgłosić się do fachowców. Wymieniać opony można w każdym warsztacie. Są także punkty wulkanizacyjne, które specjalizują się konkretnie w tym zakresie.

5/5 - (3 votes)

Zobacz także