Popularność fotowoltaiki staje się coraz większa. Dzieje się tak głównie dlatego, że wykorzystanie fotowoltaiki pozwala na spore oszczędności w zakresie prądu. Dzięki jej wdrożeniu więcej pieniędzy może pozostać w domowym budżecie. Ludzie coraz chętniej wykorzystują takie rozwiązania, ponieważ pragną także zadbać o środowisko.
Czym kierować się podczas wyboru baterii fotowoltaicznych?
Spis treści
Zdecydować można się na różnego typu baterie fotowoltaiczne, które cechują się odmienną od siebie odpornością oraz funkcjonalnością. Fachowcy z Centrum Akumulatorów chętnie pomogą w dokonaniu najlepszego wyboru, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów. Jeżeli nie wiecie, jakie akumulatory do fotowoltaiki wybrać, przedstawiamy krótką charakterystykę akumulatorów stosowanych w systemach solarnych.
Klasyczne
To akumulator trakcyjny z płynnym elektrolitem. Bardzo często mają pancerną płytę dodatnią. Warto zaznaczyć, że średnia ilość cykli w przypadku tych akumulatorów to 300-600 przy DoD wynoszącym 50%.
Żelowe
Elektrolit występuję tutaj w formie „galarety”. Główną zaletą tego typu akumulatorów jest to, iż nadają się one do dużych instalacji fotowoltaicznych, gdyż cechują się zwiększoną ilością cykli 700-2000 przy DoD wynoszącym 50%. Warto tutaj zaznaczyć, że zyskały one ogromną popularność także ze względu na swoją długą żywotność. Są trwałe i niezawodne, dlatego decyduje się na nie spora liczba Klientów.
AGM
Baterie fotowoltaiczne mogą zostać zasilone także akumulatorem AGM, który jest kolejną opcją w zestawieniu. Zastosowano w nich nowoczesne maty, które bez wątpienia zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W tym przypadku jednak elektrolit nie ma postaci ciekłej, co sprawia, że zmniejsza się ryzyko wycieku. Główną zaletą akumulatora tego typu jest duża ilość cykli wahająca się od 700 do 3000 przy DoD wynoszącym 50%. Ładują się one znacznie szybciej niż akumulatory kwasowe i żelowe.
Lithum
To ostatnia z propozycji w zestawieniu. Akumulatory te zbudowane są z jednej elektrody wykonanej z porowatego węgla. Druga elektroda natomiast wykonana została ze specjalnych metali. Znajduje się w nich elektrolit będący cieczą. W przypadku akumulatorów Lithum mamy do czynienia z największą ilością cykli pracy, które wynoszą od 2000 do 6000 przy DoD 80%.
Jakie jest inne zastosowanie akumulatorów?
- Instalacje fotowoltaiczne,
- zasilanie kas fiskalnych,
- zasilanie układów zasilania awaryjnego,
- zasilanie systemów telewizji przemysłowej,
- zasilanie zabawek elektrycznych,
- zasilanie nowoczesnego, wymagającego sprzętu medycznego,
- zasilanie skuterów, motorowerów.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą akumulatorów przeznaczonych do gromadzenia energii, w ciągłej sprzedaży dostępne mamy akumulatory takich producentów jak:
- Banner
- Volt Polska
- Trojan
- ZAP
- PowerBat
- Exide
- Toyama
Jakie jest inne zastosowanie akumulatorów?
- Instalacje fotowoltaiczne,
- zasilanie kas fiskalnych,
- zasilanie układów zasilania awaryjnego,
- zasilanie systemów telewizji przemysłowej,
- zasilanie zabawek elektrycznych,
- zasilanie nowoczesnego, wymagającego sprzętu medycznego,
- zasilanie skuterów, motorowerów.
Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem wymienionych powyżej produktów, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą dostępną na stronie https://sklep.akumulatorychelm.pl.
Dane kontaktowe:
Centrum Akumulatorów, Klimatyzacji i fotowoltaiki
UL. KOLEJOWA 5
22-100 CHEŁM
Tel:+48 797 91 00 91
E-mail: kontakt@akumulatorychelm.pl