Wymiana akumulatora w samochodzie
Poradnik Eksperta

0
+1

Auto wciąż może być na chodzie, jednak niektóre jego elementy są już w takim stopniu zużyte, że wymagają wymiany, jak chociażby akumulator. Co bardziej się kierowcy opłaca – naprawa, by podnieść wartość pojazdu, czy sprzedaż po niższej cenie?

Naprawa czy obniżka ceny?

To żadna tajemnica, że auto sprawne, bez wad, po remoncie i starannie utrzymane, można sprzedać na rynku za naprawdę korzystną cenę, zarówno dobijając targu z osobą prywatną, jak i podpisując umowę ze skupem https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/. Jednak nic za darmo. Problemu nie ma, gdy kierowca przez cały czas dbał o swój samochód i regularnie oddawał do serwisu, ponieważ wtedy przed sprzedażą nie trzeba w zasadzie nic robić, poza przygotowaniem zachęcającego do kupna ogłoszenia.

Jeśli jednak samochód sprawia kłopoty, jego cena automatycznie spada. Potencjalni klienci zwykle starannie oglądają pojazd, który zamierzają kupić, a akumulator bez wątpienia znajduje się na liście rzeczy do przeglądu. Sprawiający kłopoty akumulator to oczywiście wada, ale dość łatwa do naprawienia. Tym łatwiejsza, że w wielu punktach można dokonać przeglądu akumulatora bezpłatnie i w razie potrzeby od razu na miejscu dokonać jego wymiany. W niektórych przypadkach może się nawet okazać, że taka wymiana wcale nie jest konieczna, wystarczy fachowa regeneracja.

Sprzedaż samochodu do skupu

Montaż nowego akumulatora nie jest szczególnie skomplikowaną operacją, ale nie każdy warsztat zrobi to od ręki, a z samodzielną wymianą nie wszyscy sobie poradzą. Samochód, który chcemy sprzedać szybko, można po prostu oddać do skupu, korzystając na przykład z oferty kupimyauto.com/skup-aut-torun/.

W tym przypadku stan akumulatora nie ma większego znaczenia, ponieważ skup przyjmie nawet taki samochód, którego nie da się uruchomić – po auto wysyłana jest bezpłatnie laweta, wystarczy ustalić z pracownikiem skupu dogodny termin odbioru. Czy to wpłynie negatywnie na cenę? Niesprawny akumulator w dalszym ciągu nadaje się do recyklingu, czyli można z niego odzyskać wartościowe pierwiastki, a jeśli skup zamierza auto naprawić i odsprzedać, to wymianą akumulatora zajmie się we własnym zakresie.

+1

Zobacz także