Awaryjne odpalanie samochodu Poznań

Jeżeli po włożeniu kluczyka do stacyjki nie udaje się uruchomić samochodu, trzeba się zastanowić, co może być tego przyczyną, ale na początku najlepiej zacząć od najprostszych rzeczy, czyli sprawdzenia sprawności akumulatora. W chłodnych porach roku wielu kierowców z zachodniej Polski boryka się z takim problemem, wtedy konieczne okazuje się awaryjne odpalanie samochodu, wielu kierowców nie daje się zaskoczyć i zaopatruje się w przewody rozruchowe, ładowarki i samostarty, które przydają się do w takich sytuacjach.

Warto również mieć w garażu drugi naładowany akumulator i wykorzystać go w takich nieprzewidzianych okolicznościach. Na pewno przydaje się pomoc sąsiada lub firmy, który użyczy swojego auta do ratunkowego uruchamiania samochodu. Ostatnia ewentualność wymagająca jednak siły mięśni, czyli awaryjne odpalanie pojazdu na pych.

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań – z innego auta

 

Awaryjne odpalanie samochodu Poznań

Jeżeli wyczerpał się akumulator, co niestety ułatwiają niskie temperatury, a także częste krótkie trasy, trzeba skorzystać z przewodów rozruchowych. Powinny to być dobre jakościowo kable posiadające grube żyły miedziane ze średnicą, co najmniej 10-15 mm.

Ale jak prawidłowo odpalać samochód, aby nie doszło do awarii?

Uruchomienie silnika może zakończyć się sukcesem, jeśli uda się pożyczyć prąd z innego auta, czyli trzeba połączyć własny akumulator z akumulatorem zamontowanym w innym pojeździe za pomocą kabli rozruchowych.

Po znalezieniu kierowcy chętnego do pomocy, należy zacząć działać. Procedura uruchamiania samochodu a dokładnie doładowania prądu z innego pojazdu musi być przeprowadzona w odpowiedniej kolejności. Najpierw należy podłączyć dodatni przewód (zwykle czerwony) do dodatniego bieguna akumulatora w działającym pojeździe, drugi koniec czerwonego przewodu trzeba podłączyć do dodatniego bieguna w swoim samochodzie. W następnym kroku należy zająć się kablem masowym, zwykle czarnym. Podłączyć go do bieguna ujemnego akumulatora, od którego pobierany jest prąd, a następnie elementu metalowego naszego auta np. bloku silnika, pozwoli nam to ograniczyć straty napięcia.

Teraz pomagający kierowca uruchamia silnik w swoim samochodzie. Po chwili trzeba próbować odpalić pojazd. Odłączanie kabli trzeba wykonać w odwrotnej kolejności i nie wyłączać silnika, by pozwolić akumulatorowi się naładować. Czy może zdarzyć się uszkodzenie auta podczas takiego awaryjnego odpalania samochodu? Tak, ale dochodzi do tego bardzo rzadko.

Korzystając z pomocy profesjonalistów z firmy pomocakumulatorowa.pl, można zamówić tanią usługę awaryjnego odpalania samochodu w Poznaniu i wydać dosłownie kilka złotych, bez ryzyka uszkodzenia auta.

Awaryjne odpalanie samochodu

Samostart – awaryjne odpalanie samochodu w Poznaniu

Jeżeli akumulator jest sprawny i naładowany i nadal nie można odpalić samochodu, wina może leżeć po stronie układu wtryskowego. W chłodnych okresach jesienno-zimowych awarie we wtryskowym układzie zasilania silnika należą do dosyć częstych. Jak wygląda odpalanie samochodu w Poznaniu przy problemach z wtryskiem paliwa? Wielu kierowców zaopatruje się w samostart, czyli preparat, który pierwotnie jest wykorzystywany do czyszczenia plastiku (nabłyszczania), ale w sytuacji wyjątkowej służy kierowcom w Poznaniu do uruchamiana samochodu.

Jest to środek produkowany z łatwo palnego eteru. Jak prawidłowo uruchomić samochód z pomocą samostartu? Pierwszy krok, dodanie preparatu do rury układu dolotowego z pominięciem filtra. W każdym wypadku należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i pojazdu. W przypadku diesla, trzeba przestrzegać zaleceń to znaczy: podawać wyłącznie małe ilości samostartu, pozwoli to uniknąć zapłonu i uszkodzenie przepływomierza.

Zamarznięte paliwo, niedoładowany akumulator – jak prawidłowo odpalać diesla?

Problem ten dotyczy tylko posiadaczy diesla, dlatego przy problemach z rozruchem pojazdu, to oni martwią się tym, jak uruchomić samochód? Uniknięcie awaryjnego odpalania samochodu w Poznaniu jest możliwe i znane wielu tutejszym kierowcom, dlatego przed nadejściem mrozów, tankują bak swojego diesla paliwem zimowym albo preparatem depresator. Jeżeli już odnotowano bardzo niskie temperatury taki zabieg nie przyniesie efektu. Jak w takiej sytuacji wykonać awaryjne odpalanie samochodu? Pomoże, jedynie postawienie pojazdu w ciepłym garażu.

Awaryjne odpalanie diesla w Poznaniu na pych, może uda się tylko wtedy, gdy akumulator jest niedoładowany albo rozrusznik nie działa. Przy takim uruchamianiu samochodu trzeba zachować szczególne środki ostrożności, korzystać z trzeciego biegu i jechać nie więcej niż 30 km/h. Jeżeli kierowca będzie wolno zwalniał sprzęgło uniknie przeskoczenia rozrządu albo uszkodzenia zaworów silnika. Przy braku efektu, działania trzeba przerwać i wznowić po kilku minutach. Można dzięki temu zapobiec uszkodzeniu katalizatora, wydechu czy filtra cząstek, ponieważ to do tych części przedostaje się niespalone paliwo pochodzące ze wtryskiwaczy.

 

4,8/5 - (14 votes)

Zobacz także