Akumulatory Exide Start Stop EFB
Akumulatory Exide Start Stop EFB

System Start Stop to obecnie wyposażenie tak popularne, jak jeszcze kilkanaście lat temu system ABS. Pojazdy wyposażone w tenże system wymagają naturalnie specjalnych akumulatorów ze względu na dużą ilość cykli rozruchowych i spore obciążenie. Nowoczesne akumulatory Exide Start-Stop EFB to seria akumulatorów przeznaczona specjalnie dla pojazdów wymagających wysokiej wydajności i sprawności akumulatora niezależnie od warunków.

Akumulatory Exide Start Stop EFB – Technologia w służbie motoryzacji

Wybierając Start Stop EFB otrzymujemy najnowocześniejszy akumulator wyposażony we wszystkie nowinki technologiczne. Dzięki temu żywotność akumulatora jest aż trzykrotnie wyższa, aniżeli w przypadku akumulatorów tradycyjnych. Ponadto są to akumulatory w pełni bezobsługowe, więc możemy zapomnieć o kontrolowaniu poziomu elektrolitu i jego uzupełnianiu. W przypadku sprawnego układu ładowania wykorzystujemy akumulatory Exide Start-Stop EFB od zakupu do naturalnego zużycia zapominając o fakcie jego istnienia. Pełna hermetyczność i wysoka wydajność połączona z bezpieczeństwem użytkowania nawet w wysokich temperaturach to powód, dla którego to Start Stop EFB to wybór nie tylko ekonomiczny i bezobsługowy, ale przede wszystkim bezpieczny w każdych warunkach.

Producenci wspierają akumulatory Exide Start Stop

Nowoczesne technologie zawarte w akumulatorach Start Stop EFB zostały zaakceptowane przez wielu producentów, którzy wydali rekomendacje dla tego typu akumulatora do stosowania go w ich pojazdach. Oznacza to spełnienie rygorystycznych norm narzucanych w fabryce i zapewnienie pełnej dostępności prądu bez ryzyka uszkodzeń pojazdu wynikających z niedopasania akumulatora, lub też problemów z rozruchem .Pozwala to również na stosowanie w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym akumulatorów tego producenta. Zalecenia co do konkretnej marki w okresie gwarancji warto jest jednak sprawdzić w dokumentacji pojazdu lub skonsultować się z działem obsługi technicznej producenta. Wpierane są wszelkie systemy zmniejszające emisję szkodliwych gazów i sprawność energetyczną.

Jakie systemy obsługuje Start Stop EFB?

Wybierając akumulatory Exide Start-Stop EFB możemy liczyć na pełne wsparcie tak zwanych pojazdów mikrohybrydowych. Zarówno wspomniany system Start Stop, który to powoduje wyłączenie silnika podczas postoju na światłach lub w korku, jak i kilka innych są w pełni obsługiwane przez ten rodzaj baterii. Kolejnym istotnym systemem jest tutaj odzyskiwanie energii podczas hamowania, które to ma za zadanie zmniejszyć obciążenie alternatora, a co z a tym idzie silnika, a także zebrać niezbędną energię do kolejnego rozruchu silnika podczas postoju na światłach, co zmniejsza obciążenie układu elektrycznego pojazdu. Start Stop EFB jest również przystosowany do systemu zarządzania akumulatorem i tak zwanego inteligentnego alternatora, czyli dostosowywania prądu ładowania do obciążenia, prędkości i przede wszystkim ograniczanie napięcia do wymaganego minimum. Pozwala to delikatniej traktować baterię i zmniejszać zużycie paliwa, jednak zakup nieprzystosowanego akumulatora skończy się jego szybką awarią. Dlatego też każde auto mikrohybrydowe powinno posiadać akumulatory Exide Start Stop EFB spełniające rygorystyczne normy.

3,4/5 - (5 votes)

Zobacz także